BUKOWINA T.               BIAŁKA T.               BRZEGI               CZARNA GÓRA               GROŃ               JURGÓW               LEŚNICA               RZEPISKA       

Festiwal Muzyka Zaklęta w Drewnie

11.08.2019, godz. 17:00, Wygiełzów, Nadwiślański Park Etnograficzny w Wygiełzowie i Zamek Lipowiec, koncert plenerowy w amfiteatrze na terenie skansenu Tancerze baletu Cracovia Danza: Marta Baranowska, Anna Szczotka, Michał Kępka, Filip Świeczkowski Zespół Marii Pomianowskiej: Maria Pomianowska – śpiew, fidel płocka, suka biłgorajska, suka mielecka, kierownictwo artystyczne, Katarzyna Gacek-Duda – flety, Wojciech Lubertowicz – bębny obręczowe, Hubert Giziewski – akordeon „Pan Moniuszko zaprasza do tańca”.


link do miejsca koncertu: http://www.drewniana.malopolska.pl/?page=obiekty&id=228&word=wygie%B3z%F3w
link do wydarzenia na facebooku:
https://www.facebook.com/events/1246273015522790/

Małopolska Organizacja Turystyczna zaprasza na kolejny koncert w ramach Festiwalu Muzyka Zaklęta w Drewnie! Tym razem spotykamy się w powiecie chrzanowskim w gminie Babice!

W magicznej scenerii skansenu będziemy podziwiać nie tylko niezwykłych muzyków z Zespołu Marii Pomianowskiej, ale także tancerzy z Baletu Cracovia Danza we wspaniałych strojach i oryginalnej choreografii.

Nie od dziś wiadomo, że niepowtarzalność dzieł Moniuszki w znacznym stopniu wyrasta z inspiracji muzyką ludową. Program „Pan Moniuszko zaprasza do tańca” łączy elementy czysto muzyczne z tanecznymi, ukazując jak staropolskie instrumenty potrafią zagrać obok przaśnych oberków moniuszkowskie arcydzieła. W zespole obok akordeonu, fletów i bębnów grają niezwykłe staropolskie fidele kolanowe. Były one rozpowszechnione na ziemiach polskich w czasach Stanisława Moniuszki by popaść w zapomnienie na początku XX wieku.

Przedstawione zostaną unikalne ludowe pieśni, mazury, oberki, kujawiaki, a także pieśni Moniuszki przełożone na instrumenty ludowe oraz tzw. „biały głos". Całość wzbogacona będzie improwizacjami opartymi o melodyczne motywy moniuszkowskie.

Muzeum Nadwiślański Park Etnograficzny w Wygiełzowie znajduje się u podnóża zamku Lipowiec. Na obszarze 5 ha rozmieszczono 23 obiekty budownictwa drewnianego Krakowiaków Zachodnich, z terenów położonych na zachód od Krakowa. Najważniejszymi obiektami są XVII wieczny kościół z Ryczowa i XVIII wieczny dwór z Drogini. Pośród ekspozycji na uwagę zasługują także oryginalne sprzęty codziennego użytku, warsztaty rzemieślników ludowych oraz klasa szkolna.

Wstęp na wszystkie koncerty wolny! Do zobaczenia na Szlaku!
www.facebook.com/MuzykaZakletaWDrewnie
www.facebook.com/drewniana.malopolska

Festiwal Muzyka Zaklęta w Drewnie realizowany jest w ramach Działania 6.1. Rozwój dziedzictwa kulturowego i naturalnego, Poddziałania 6.1.2. Organizacja wydarzeń kulturalnych Regionalnego Program Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020


powrótwydrukuj dokument   wyślij znajomemu   ilość wyświetleń 1258
GMINA BUKOWINA TATRZAŃSKA

TATRY

NA NARTY

BASENY TERMALNE

CO ZJEŚĆ

GDZIE SPAĆ

CO ZOBACZYĆ

Aktualności

Twórczość ludowa

Zabytki

Dom Ludowy

Związek Podhalan

Zespoły góralskie

Kapliczki, krzyże i figury przydrożne

OCHRONA ŚRODOWISKA I GOSPODARKA ODPADAMI

TRANSGRANICZNA PROMOCJA


 

URZĄD GMINY

 
   
   

   


 


 
 


 


 

 
 

 
 

 

Informacja dla Mieszkańców gminy, którzy uczestniczą w projekcie odnawialnych źródeł energii pn. „Partnerski projekt budowy instalacji odnawialnych źródeł energii dla gmin województwa małopolskiego” [więcej...]

 

 
 

 
 

 
 

 
 

 
 

 
 
 

 
 

 
 

 
 

 
 

 
 
 


 

PAŃSTWOWA STRAŻ RYBACKA INFORMUJE

Znalazłeś wnyki w czasie spaceru w lesie? Nie ruszaj ich z miejsca, zapamiętaj lokalizację i przekaż tę informację do Państwowej Straży Rybackiej w Krakowie. Posiadasz informację o osobie, która może kłusować, a nie wiesz komu to zgłosić? Również przekaż tę informację do Państwowej Straży Rybackiej.[więcej...]

 

 

 

 
 


 
TAXI