BUKOWINA T.               BIAŁKA T.               BRZEGI               CZARNA GÓRA               GROŃ               JURGÓW               LEŚNICA               RZEPISKA       

Bezpiecznie na nartach – bezpieczeństwo, edukacja, rozrywka

Trwa jubileuszowa V edycja Bezpiecznie na nartach – cyklu edukacyjnych eventów narciarskich mających na celu uwrażliwienie użytkowników stoków na kwestie szeroko pojętego bezpieczeństwa. Organizujemy pełne energii i niespodzianek spotkania, łączące edukację z rozrywką, w trakcie których przekazujemy aktywnym miłośnikom sportów zimowych, jak należy się zachowywać, aby nie tylko cieszyć się szaloną zabawą na śniegu, ale również zapobiegać zagrożeniom, o których każdemu z nas zdarza się zapomnieć. A przede wszystkim, by bezpiecznie wrócić do domu z ferii zimowych.


Pierwsze dwa wydarzenia z tegorocznego cyklu już za nami – 11 stycznia mieliśmy przyjemność bawić się z uczestnikami akcji na stoku Kotelnica Białczańska w Białce Tatrzańskiej, a 15 na stoku Stacja Narciarska GrapaSki w Czarnej Górze. A tymczasem wielkimi krokami zbliża się kolejny termin – już 2 lutego zapraszamy do Chochołowskich Term – Złotego Patrona naszej inicjatywy!

Naszą akcję wspierają partnerzy medialni, sponsorzy oraz ambasadorzy – w tym znane postacie sportu i sztuki. W tym roku ambasadorkami naszej akcji są: wielokrotnie utytułowana snowboardzistka, trzykrotna uczestniczka zimowych igrzysk olimpijskich – Jagna Marczułajtis oraz biegaczka narciarska, brązowa medalistka mistrzostw świata z Falun – Sylwia Jaśkowiec.

Przy nieocenionym wsparciu Partnerów identyfikujących się z naszą ideą przygotowaliśmy dla uczestników mnóstwo atrakcji łączących walory rozrywkowe i edukacyjne – w tym m.in.:

 • zajęcia z nartami biegowymi (nauka i udoskonalanie jazdy),
 • naukę pierwszej pomocy – z udziałem Straży Pożarnej z Białki Tatrzańskiej,
 • wesołą ściankę,
 • animacje z atrakcjami dla dzieci (Kraina Przygód),
 • naukę zasad panujących na stoku oraz znaków narciarskich – z udziałem policjantów z Komendy Wojewódzkiej w Krakowie,
 • gadżety i nagrody od naszych Partnerów – w tym bilety wstępu do Chochołowskich Term (Złotego Partnera akcji) i term Gorący Potok w Szaflarach oraz karnety na stok Stacja Narciarska GrapaSki w Czarnej Górze,
 • konsultacje lekarskie z wybitnym specjalistą chirurgii ręki – dr Pawłem Zejlerem z Europejskiego Centrum Chirurgii Ręki,

Odbyły się kolejne imprezy z cyklu Bezpiecznie na nartach na których chirurgiareki.pl promowała bezpieczeństwo rąk. Jak zwykle świetna organizacja Pana Tomka Witka.

Duże zainteresowanie dzieci i co najważniejsze rodziców. Jakich używać rękawiczek, jak bezpiecznie przenosić narty i deskę snowboardowa, jak się rozgrzewać to dzieci przeczytają w otrzymanych książeczkach. Wspólna zabawa z propagowaniem bezpieczeństwa to cel tych spotkań. Mam nadzieję, że dzięki tym imprezom uda się nam wspólnie chirurgiareki.pl oraz P. Tomkowi zapobiec choć jednemu urazowi Ręki – cytując Pana Pawła Zejlera”

 • góralskie śpasy – zabawy na śniegu dla dzieci i dorosłych i wiele innych...

Naszą akcję czynnie wspierają m.in.: Szkoła Mistrzostwa Sportowego w Zakopanem, reprezentowana przez byłą dyrektor – Panią Barbarę Sobańską, która aktywnie prowadzi prelekcje dla najmłodszych na stokach, oraz wicedyrektora – Pana Jarosława Jaróga, Fundacja Santander, a także Małopolska Agencja Rozwoju Regionalnego. Obecną edycję objął Patronatem starosta powiatu nowotarskiego – Pan Krzysztof Faber.

Towarzyszą nam również Patroni medialni – w tym telewizja TVS oraz portal Podhale24.pl – którzy wspierają nas już kolejny rok z rzędu.

Dotychczas, podobnie jak w ubiegłych latach, dołączyło do nas mnóstwo uczestników, z którymi przeżyliśmy fantastyczne chwile na podhalańskich stokach. A przed nami kolejne eventy, które można śledzić na naszym profilu facebookowym:

 • 8 lutego – Chochołowskie Termy,
 • 9 lutego – Ząb Potoczki
 • 16 lutego – Stacja Narciarska „RUSIŃ-SKI” w Bukowinie Tatrzańskiej,
 • 7 marca – bieg narciarski – termy Gorący Potok w Szaflarach.

Zapraszamy serdecznie!

Tomasz Witek – organizator akcji oraz Zespół Bezpiecznie na Nartach.


powrótwydrukuj dokument   wyślij znajomemu   ilość wyświetleń 7245
GMINA BUKOWINA TATRZAŃSKA

Wybory samorządowe 2018

Aktualności

100-lecie Odzyskania Niepodległości

Położenie, Dojazd, Klimat

Miejscowości Gminy

Kalendarz imprez kulturalnych

Folder

Usługi

Pokonajmy Bariery

Gminna Ewidencja Zabytków

GMINNY PROGRAM REWITALIZACJI

TATRY

NA NARTY

BASENY TERMALNE

CO ZJEŚĆ

GDZIE SPAĆ

CO ZOBACZYĆ

OCHRONA ŚRODOWISKA I GOSPODARKA ODPADAMI

TRANSGRANICZNA PROMOCJA


 

URZĄD GMINY

 
   
   

   


 


 
 


 


 

 
 

 
 

 

Informacja dla Mieszkańców gminy, którzy uczestniczą w projekcie odnawialnych źródeł energii pn. „Partnerski projekt budowy instalacji odnawialnych źródeł energii dla gmin województwa małopolskiego” [więcej...]

 

 
 

 
 

 
 

 
 

 
 

 
 
 

 
 

 
 

 
 

 
 

 
 
 


 

PAŃSTWOWA STRAŻ RYBACKA INFORMUJE

Znalazłeś wnyki w czasie spaceru w lesie? Nie ruszaj ich z miejsca, zapamiętaj lokalizację i przekaż tę informację do Państwowej Straży Rybackiej w Krakowie. Posiadasz informację o osobie, która może kłusować, a nie wiesz komu to zgłosić? Również przekaż tę informację do Państwowej Straży Rybackiej.[więcej...]

 

 

 

 
 


 
TAXI