BUKOWINA T.               BIAŁKA T.               BRZEGI               CZARNA GÓRA               GROŃ               JURGÓW               LEŚNICA               RZEPISKA       

Wielkie otwarcie 43. „Góralskiego Karnawału”

Wielkie otwarcie 43. „Góralskiego Karnawału” za nami! Od wczoraj cała Bukowina Tatrzańska rozbrzmiewa muzyką i radosnym kolędowaniem. Barwny przejazd zaprzęgami paradnymi oraz inauguracja wydarzenia w Domu Ludowym zgromadziła wielu znamienitych gości oraz rzesze turystów. Byli z nami m.in. starosta powiatu tatrzańskiego Piotr Bąk, wójt gminy Bukowina Tatrzańska Stanisław Łukaszczyk, prezes Związku Podhalan Andrzej Skupień, dyrektor biura Fundacji Cepelia Józef Spiszak oraz Jerzy Lechnerowski – burmistrz Kórnika.


Jako pierwsi na scenie zaprezentowali się Ci najmłodsi – jak powiedział Pan Andrzej Skupień – największy skarb i „siła” na przyszłe lata. Zespół „Orlynta” z Bukowiny Tatrzańskiej – bo o nich tu mowa, z wielką radością tańczyli i śpiewali na bukowiańskiej scenie. Potem z wielkim przytupem zaprezentowały się kapele z Nowego Sącza, Cichego, Krościenka nad Dunajcem, Trzcinicy i Podszkla.

Wieczór należał do Amatorskiego Zespołu Teatralnego im. Józefa Pitoraka z Bukowiny Tatrzańskiej. Tym razem wystawili sztukę „Zatraceniec” pióra swojego patrona. Owacją na stojąco nie było końca. Do podziękowań dołączył się przyjaciel Domu Ludowego ksiądz pułkownik Andrzej Puzon z Hrubieszowa.

Od wielu już lat, Karnawałowi towarzyszy Wystawa Twórczości Ludowej. I tym razem w świetlicy Domu Ludowego można oglądać tradycyjne malarstwo na szkle, wyroby ze skóry, dzwonki, wyroby kowalskie, rzeźbę oraz wiele innych wspaniałości, do obejrzenia których serdecznie zapraszamy.

Dziś od samego rana słychać muzykę i dzwonki. To zespół MLADOST z Bułgarii przygotowuje się do wieczornego występu… Będzie się działo!!! Od godziny 10.00 zaczynamy konkurs grup kolędniczych. A o 20.00 sceną zawładną zbójnicy i pary taneczne.

Bądźcie z nami, bo przecież:
Rózne karnawały bywajom, dyć wiycie!
Ale bukowiański nolepsý na świecie”


powrótwydrukuj dokument   wyślij znajomemu   ilość wyświetleń 12249
GMINA BUKOWINA TATRZAŃSKA

TATRY

NA NARTY

BASENY TERMALNE

CO ZJEŚĆ

GDZIE SPAĆ

CO ZOBACZYĆ

OCHRONA ŚRODOWISKA I GOSPODARKA ODPADAMI

TRANSGRANICZNA PROMOCJA


 

URZĄD GMINY

 
   
   

   


 


 
 


 


 

 
 

 
 

 

Informacja dla Mieszkańców gminy, którzy uczestniczą w projekcie odnawialnych źródeł energii pn. „Partnerski projekt budowy instalacji odnawialnych źródeł energii dla gmin województwa małopolskiego” [więcej...]

 

 
 

 
 

 
 

 
 

 
 

 
 
 

 
 

 
 

 
 

 
 

 
 
 


 

PAŃSTWOWA STRAŻ RYBACKA INFORMUJE

Znalazłeś wnyki w czasie spaceru w lesie? Nie ruszaj ich z miejsca, zapamiętaj lokalizację i przekaż tę informację do Państwowej Straży Rybackiej w Krakowie. Posiadasz informację o osobie, która może kłusować, a nie wiesz komu to zgłosić? Również przekaż tę informację do Państwowej Straży Rybackiej.[więcej...]

 

 

 

 
 


 
TAXI